Albanian Bible

Osea 2

Osea

Return to Index

Chapter 3

1


 

   Zoti mė tha akoma: "Shko dhe dashuro njė grua tė dashuruar nga njė dashnor dhe qė ėshtė shkelėse e kurorės, ashtu si Zoti i do bijtė e Izraelit, megjithėse ata u drejtohen perėndive tė tjera dhe pėlqejnė reēelin e rrushit".  

 

 


2


 

   Kėshtu unė e bleva pėr pesėmbėdhjetė sikla argjendi dhe pėr njė homer e gjysmė elbi,  

 

 


3


 

   dhe i thashė: "Ti do tė rrish shumė ditė me mua; nuk do tė kurvėrohesh dhe nuk do tė jesh e asnjeriut; po kėshtu do tė veproj unė me ty".  

 

 


4


 

   Sepse bijtė e Izraelit do tė rrinė shumė ditė pa mbret, pa kryetar, pa flijim dhe pa shtyllė tė shenjtė, pa efod dhe pa idhuj tė shtėpisė.  

 

 


5


 

   Pastaj bijtė e Izraelit do tė kthehen dhe do tė kėrkojnė Zotin, Perėndinė e tyre, dhe Davidin, mbretin e tyre, dhe do tė kthehen duke u dridhur tek Zoti dhe te mirėsia e tij nė mbarim tė ditėve.  

 

 


Osea 4

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: