Albanian Bible

Psalmet 149

Psalmet

Return to Index

Chapter 150

1


 

   Aleluja, lėvdoni Perėndinė nė shenjtoren e tij, lėvdojeni nė kupėn qiellore tė pushtetit tė tij.  

 

 


2


 

   Lėvdojeni pėr mrekullitė e tij, lėvdojeni sipas madhėshtisė e tij.  

 

 


3


 

   Lėvdojeni me tingullin e burive, lėvdojeni me tingullin e harpės dhe me qeste.  

 

 


4


 

   Lėvdojeni me dajre dhe me valle, lėvdojeni me vegla me tela dhe me frymė.  

 

 


5


 

   Lėvdojeni me cembale tingėlluese, lėvdojeni me cembale kumbuese.  

 

 


6


 

   Ēdo gjė qė merr frymė le tė lėvdojė Zotin. Aleluja.  

 

 


Fjalėt e urta 1

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: