Albanian Bible

Psalmet 136

Psalmet

Return to Index

Chapter 137

1


 

   Atje, pranė lumenjve tė Babilonisė, rrinim ulur dhe qanim, duke kujtuar Sionin;  

 

 


2


 

   mbi shelgjet e kėsaj toke kishim varur qestet tona.  

 

 


3


 

   Atje, ata qė na kishin ēuar nė robėri, na kėrkonin fjalėt e njė kėnge, po, ata qė na shtypnin kėrkonin kėngė gėzimi, duke thėnė: "Na kėndoni njė kėngė tė Sionit".  

 

 


4


 

   Si mund tė kėndonim kėngėt e Zotit nė njė vend tė huaj?  

 

 


5


 

   Nė rast se tė harroj ty, o Jeruzalem, e harroftė dora ime e djathtė ēdo shkathtėsi;  

 

 


6


 

   m`u lidhtė gjuha me qiellzėn, nė rast se nuk tė kujtoj ty, nė rast se nuk e vė Jeruzalemin pėrmbi gėzimin tim mė tė madh.  

 

 


7


 

   Mbaji mėnd, o Zot, bijtė e Edomit, qė ditėn e Jeruzalemit thonin: "Shkatėrrojini, shkatėrrojini qė nga themelet".  

 

 


8


 

   O bijė e Babilonisė, qė duhet tė shkatėrrohesh, lum ai qė do ta lajė tė keqen qė na ke bėrė!  

 

 


9


 

   Lum ai qė merr foshnjėt e tua dhe i pėrplas kundėr shkėmbit!  

 

 


Psalmet 138

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: