Albanian Bible

Psalmet 125

Psalmet

Return to Index

Chapter 126

1


 

   Kur Zoti i bėri robėrit e Sionit tė kthehen, na u duk si ėndėrr.  

 

 


2


 

   Atėherė goja jonė u mbush me qeshje dhe gjuha jonė me kėngė gėzimi, atėherė thuhej midis kombeve: "Zoti ka bėrė gjėra tė mėdha pėr ta".  

 

 


3


 

   Zoti ka bėrė gjėra tė mėdha pėr ne, dhe jemi tėrė gėzim.  

 

 


4


 

   Bėj tė rikthehen robėrit tanė, o Zot, ashtu si pėrrenjtė nė jug.  

 

 


5


 

   Ata qė mbjellin me lotė, do tė korrin me kėngė gėzimi.  

 

 


6


 

   Vėrtetė ecėn duke qarė ai qė mban farėn qė do tė mbillet, por ai do tė kthehet mė kėngė gėzimi duke sjellė duajt e tij.  

 

 


Psalmet 127

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: