Albanian Bible

Psalmet 124

Psalmet

Return to Index

Chapter 125

1


 

   Ata qė kanė besim tek Zoti janė si mali i Sionit, qė nuk mund tė lėvizet, por qėndron pėrjetė.  

 

 


2


 

   Ashtu si Jeruzalemi ėshtė rrethuar nga male, kėshtu Zoti rri pėrreth popullit tė tij, tani dhe pėrjetė.  

 

 


3


 

   Sepse skeptri i tė pabesėve nuk do tė pushojė pėrjetė mbi trashėgiminė e tė drejtėve, qė tė drejtėt tė mos i shtyjnė duart e tyre pėr tė bėrė tė keqen.  

 

 


4


 

   O Zot, bėju tė mirė njerėzve tė mirė dhe atyre qė kanė zemėr tė ndershme.  

 

 


5


 

   Por ata qė ndjekin rrugė dredha-dredha, Zoti do t`i bėjė qė tė ecin bashkė me ata qė bėjnė paudhėsi. Paqja qoftė mbi Izrael.  

 

 


Psalmet 126

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: