Albanian Bible

Psalmet 122

Psalmet

Return to Index

Chapter 123

1


 

   Drejt teje i ngre sytė e mi, drejt teje qė je ulur nė qiejtė.  

 

 


2


 

   Ja, ashtu si sytė e shėrbėtorėve drejtohen te dora e zotėrve tė tyre dhe sytė e shėrbėtores te dora e zonjės sė saj, kėshtu sytė tona drejtohen te Zoti, Perėndia ynė deri sa ai tė ketė mėshirė pėr ne.  

 

 


3


 

   Ki mėshirė pėr ne, o Zot, ki mėshirė pėr ne, sepse jemi velur jashtė mase me pėrēmimin.  

 

 


4


 

   Shpirti ynė ėshtė velur jashtė mase me talljen e arrogantėve dhe me pėrēmimin e krenarėve.  

 

 


Psalmet 124

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: