Albanian Bible

Psalmet 121

Psalmet

Return to Index

Chapter 122

1


 

   U gėzova kur mė thanė: "Shkojmė nė shtėpinė e Zotit".  

 

 


2


 

   Kėmbėt tona u ndalėn brenda portave tė tua, o Jeruzalem.  

 

 


3


 

   Jeruzalemi ėshtė ndėrtuar si njė qytet i bashkuar mirė,  

 

 


4


 

   ku ngjiten fiset, fiset e Zotit, pėr tė kremtuar emrin e Zotit.  

 

 


5


 

   Sepse aty janė vėnė fronet pėr gjykimin, fronet e shtėpisė sė Davidit.  

 

 


6


 

   Lutuni pėr paqen e Jeruzalemit, le tė begatohen ata qė tė duan.  

 

 


7


 

   Pastė paqe brenda mureve tė tua dhe begati nė pallatet e tua.  

 

 


8


 

   Pėr hir tė vėllezėrve tė mi dhe tė miqve tė mi tani do tė them: "Paqja qoftė te ti".  

 

 


9


 

   Pėr hir tė shtėpisė sė Zotit, Perėndisė tonė, unė do tė kėrkoj tė mirėn tėnde.  

 

 


Psalmet 123

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: