Albanian Bible

Psalmet 119

Psalmet

Return to Index

Chapter 120

1


 

   Nė ankthin tim i klitha Zotit, dhe ai m`u pėrgjigj.  

 

 


2


 

   O Zot, mė ēliro nga buzėt gėnjeshtare dhe nga gjuha mashtruese.  

 

 


3


 

   Ēfarė do tė tė japin ose ēfarė do tė tė shtojnė, o gjuhė gėnjeshtare?  

 

 


4


 

   Shigjeta tė mprehta tė njė trimi, me qymyr dėllinje.  

 

 


5


 

   I mjeri unė, qė banoj nė Meshek dhe qė strehohem nė ēadrat e Kedarit!  

 

 


6


 

   Tepėr gjatė kam banuar me ata qė e urrejnė paqen.  

 

 


7


 

   Unė jam pėr paqen; ata pėrkundrazi, kur unė flas, janė pėr luftėn.  

 

 


Psalmet 121

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: