Albanian Bible

Psalmet 109

Psalmet

Return to Index

Chapter 110

1


 

   Zoti i thotė Zotėrisė time: "Ulu nė tė djathtėn time deri sa t`i bėj armiqtė e tu stol tė kėmbėve tė tua".  

 

 


2


 

   Zoti do ta shtrijė nga Sioni skeptrin e fuqisė sate. Ai sundon nė mes tė armiqve tė tu.  

 

 


3


 

   Populli yt do tė afrohet vullnetarisht ditėn e pushtetit tėnd; nė madhėshtinė e shenjtėrisė, nga gjiri i agimit, ti do tė kesh vesėn e rinisė sate.  

 

 


4


 

   Zoti ėshtė betuar dhe nuk do tė pendohet: "Ti je prift pėrjetė sipas urdhėrit tė Melkisedekut".  

 

 


5


 

   Zoti ėshtė nė tė djathtėn tėnde. Ai ka pėr tė zhdukur disa mbretėr ditėn e zemėrimit tė tij.  

 

 


6


 

   Ai do tė gjykojė kombet, do t`i mbushė me kufoma dhe do tė zhdukė qeveritarėt e pjesės mė tė madhe tė tokės.  

 

 


7


 

   Rrugės do tė pijė ujė nga pėrroi dhe si pasojė do tė ngrerė kokėn.  

 

 


Psalmet 111

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: