Albanian Bible

Psalmet 98

Psalmet

Return to Index

Chapter 99

1


 

   Zoti mbretėron, popujt le tė dridhen. Ai ėshtė ulur mbi Kerubinėt, toka le tė dridhet.  

 

 


2


 

   Zoti ėshtė i madh nė Sion dhe i shkėlqyeshėm mbi tė gjithė popujt.  

 

 


3


 

   Ata do tė kremtojnė emrin tėnd tė madh dhe tė tmerrshėm. Ai ėshtė i shenjtė.  

 

 


4


 

   Mbreti ėshtė i fuqishėm dhe e do drejtėsinė. Ti e ke vendosur tė drejtėn dhe e ushtrove Jakobin nė gjykim dhe drejtėsi.  

 

 


5


 

   Pėrlėvdoni Zotin, Perėndinė tonė, dhe bini pėrmbys pėrpara stolit tė kėmbėve tė tij. Ai ėshtė i shenjtė.  

 

 


6


 

   Moisiu dhe Aaroni qenė ndėr priftėrinjtė e tij, dhe Samueli ndėr ata qė pėrmendėn emrin e tij; ata iu drejtuan Zotit dhe ai iu pėrgjigj atyre.  

 

 


7


 

   Ai u foli atyre nga kolona e resė, dhe ata respektuan dėshmitė e tij dhe statutet qė u dhe atyre.  

 

 


8


 

   Ti plotėsove dėshirėn e tyre, o Zot, Perėndia ynė. Ti ishe pėr ata njė Perėndi qė fal, dhe kur dėnon prapėsitė e tyre.  

 

 


9


 

   Pėrlėvdoni Zotin, Perėndinė tonė, dhe adhurojeni nė malin e tij tė shenjtė, sepse Zoti, Perėndia ynė, ėshtė i shenjtė.  

 

 


Psalmet 100

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: