Albanian Bible

Psalmet 86

Psalmet

Return to Index

Chapter 87

1


 

   Ai i vuri themelet e tij mbi malet e shenjta.  

 

 


2


 

   Zoti i do portat e Sionit mė tepėr se tė gjitha banesat e Jakobit.  

 

 


3


 

   Gjėra tė lavdishme thuhen pėr ty, o qytet i Perėndisė. (Sela)  

 

 


4


 

   Do tė pėrmend Egjiptin dhe Babiloninė ndėr ata qė mė njohin. Ja Filistia dhe Tiro, sė bashku me Etiopinė: "Ky ka lindur atje".  

 

 


5


 

   Dhe do tė thuhet pėr Sionin: "Ky dhe ai kanė lindur tek ai; dhe vetė Shumė i Larti do ta bėjė tė qėndrueshėm".  

 

 


6


 

   Zoti duke shqyrtuar popujt, do tė regjistrojė: "Ky ka lindur atje". (Sela)  

 

 


7


 

   Dhe kėngėtarėt dhe ata qė u bien veglave do tė thonė: "Tė gjitha burimet e mia tė jetės dhe tė gėzimit janė te ti".  

 

 


Psalmet 88

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: