Albanian Bible

Psalmet 81

Psalmet

Return to Index

Chapter 82

1


 

   Perėndia rri nė kuvendin e Perėndisė, ai gjykon nė mes tė perėndive.  

 

 


2


 

   Deri kur do tė gjykoni padrejtėsisht dhe do tė mbani anėt e tė pabesėve? (Sela)  

 

 


3


 

   Mbroni tė dobėtin dhe jetimin, sigurojini drejtėsi tė vuajturit dhe tė varfėrit.  

 

 


4


 

   Ēlironi tė mjerin dhe nevojtarin; shpėtojeni nga dora e tė pabesit.  

 

 


5


 

   Ata nuk dinė asgjė dhe nuk kuptojnė asgjė, dhe ecin nė terr; tė gjitha themelet e tokės po luajnė.  

 

 


6


 

   Unė kam thėnė: "Ju jeni perėndi, jeni tė gjithė bijtė e Shumė tė Lartit.  

 

 


7


 

   Megjithatė ju do tė vdisni si njerėzit e tjerė dhe do tė bini si ēdo i fuqishėm tjetėr".  

 

 


8


 

   Ēohu, o Perėndi, gjyko tokėn, sepse ti do tė trashėgosh tėrė kombet.  

 

 


Psalmet 83

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: