Albanian Bible

Psalmet 69

Psalmet

Return to Index

Chapter 70

1


 

   O Perėndi, nxito tė mė ēlirosh. O Zot, nxito tė mė ndihmosh.  

 

 


2


 

   U turpėrofshin dhe u hutofshin ata qė kėrkojnė jetėn time; kthefshin kurrizin dhe u mbulofshin me turp ata qė kėrkojnė tė keqen time.  

 

 


3


 

   Kthefshin kurrizin pėr shkak tė turpit tė tyre ata qė thonė: "Ah, ah!".  

 

 


4


 

   U gėzofshin dhe ngazėllofshin te ti tė gjithė ata qė tė kėrkojnė, dhe ata qė duan shpėtimin tėnd thėnēin vazhdimisht: "U pėrlėvdoftė Perėndia!".  

 

 


5


 

   Por unė jam i varfėr dhe nevojtar; o Perėndi, nxito tė mė vish nė ndihmė; ti je ndihma ime dhe ēlirimtari im; o Zot, mos vono.  

 

 


Psalmet 71

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: