Albanian Bible

Psalmet 52

Psalmet

Return to Index

Chapter 53

1


 

   Njeriu i pamend nė zemėr tė vet ka thėnė: "Perėndi nuk ka". Janė tė korruptuar, bėjnė gjėra tė neveritshme; s`ka njeri qė tė bėjė tė mirėn.  

 

 


2


 

   Perėndia shikon nga qielli bijtė e njerėzve, pėr tė parė nė se ndonjė prej tyre ka mend dhe kėrkon Perėndinė.  

 

 


3


 

   Tė gjithė janė shmangur, tė gjithė janė prishur; nuk ka njeri qė tė bėjė tė mirėn, as edhe njė.  

 

 


4


 

   Nuk kanė asnjė dije kėta veprues tė paudhėsisė qė gllabėrojnė popullin tim sikur tė hanin bukė, dhe nuk kėrkojnė Perėndinė?  

 

 


5


 

   Sepse i ka zėnė njė frikė e madhe, aty kur nuk kishte arsye pėr frikė, sepse Perėndia i ka shpėrndarė eshtrat e atyre qė ngrihen kundėr teje. Ti e mbulove me turp, sepse Perėndia i ka hedhur poshtė.  

 

 


6


 

   Kush do tė dėrgojė nga Sioni shpėtimin e Izraelit? Kur Perėndia do tė rivendosė fatin e popullit tė tij nė robėri, Jakobi do tė ngazėllojė, Izraeli do tė gėzohet.  

 

 


Psalmet 54

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: