Albanian Bible

Psalmet 51

Psalmet

Return to Index

Chapter 52

1


 

   Pse mburresh me tė keqen, o njeri i fuqishėm? Mirėsia e Perėndisė ėshtė e pėrjetshme.  

 

 


2


 

   Gjuha jote shkakton rrėnim; ajo ėshtė si njė brisk i mprehur, o veprues mashtrimesh.  

 

 


3


 

   Ty tė pėlqen e keqja ndaj sė mirės, gėnjeshtra mė tepėr se e folura drejt. (Sela)  

 

 


4


 

   Ty tė pėlqen ēdo fjalė shkatėrrimi, o gjuhė hileqare.  

 

 


5


 

   Prandaj Perėndia do tė tė shkatėrrojė pėr gjithnjė; ai do tė tė kapė, do tė tė heqė nga ēadra jote dhe do tė tė shkulė nga toka e tė gjallėve. (Sela)  

 

 


6


 

   Tė drejtėt do ta shohin, do tė kenė frikė dhe do ta pėrqeshin atė, duke thėnė:  

 

 


7


 

   "Ky ėshtė njeriu qė nuk e kishte bėrė Perėndinė kėshtjellė tė tij; por kishte besim nė bollėkun e pasurive tė tij dhe bėhej i fortė nga ligėsia e tij".  

 

 


8


 

   Por unė jam si njė dru ulliri qė gjelbėron nė shtėpinė e Perėndisė; kam besim gjithnjė nė mirėsinė e Perėndisė.  

 

 


9


 

   Do tė tė kremtoj gjithnjė pėr sa ke bėrė, dhe nė prani tė shenjtorėve tė tu do tė kem shpresė tė patundur nė emrin tėnd, sepse ai ėshtė i mirė.  

 

 


Psalmet 53

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: