Albanian Bible

Psalmet 46

Psalmet

Return to Index

Chapter 47

1


 

   Duartrokisni, o popuj; kremtojeni Perėndinė me britma triumfi.  

 

 


2


 

   Sepse Zoti, Shumė i Larti, ėshtė i tmerrshėm, njė mbret i madh mbi gjithė dheun.  

 

 


3


 

   Ai do tė na nėnshtrojė popujt dhe kombet do t`i vėrė nėn kėmbėt tona.  

 

 


4


 

   Ai do tė zgjedhė pėr ne trashėgiminė tonė, lavdinė e Jakobit qė ai e do. (Sela)  

 

 


5


 

   Perėndia ėshtė ngritur nė mes brohoritjesh gėzimi, Zoti me tingujt e borive.  

 

 


6


 

   Kėndojini lavde Perėndisė tonė, kėndojini lavde! Kėndojini lavde mbretit tonė, kėndojini lavde!  

 

 


7


 

   Sepse Perėndia ėshtė mbreti i gjithė dheut, kėndojini lavde me zotėsi.  

 

 


8


 

   Perėndia mbretėron mbi kombet; Perėndia ulet mbi fronin e tij tė shenjtė.  

 

 


9


 

   Princat e popujve, populli i Perėndisė tė Abrahamit, janė mbledhur bashkė; sepse Perėndisė i pėrkasin mburojat e tokės; atė e lėvdojnė me tė madhe.  

 

 


Psalmet 48

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: