Albanian Bible

Psalmet 42

Psalmet

Return to Index

Chapter 43

1


 

   Siguromė drejtėsi, o Perėndi, dhe mbro ēėshtjen time nga njerėzit e kėqij; mė ēliro nga njeriu i rremė dhe i lig.  

 

 


2


 

   Mbasi ti je Perėndia qė mė jep forcė, pse mė ke kthyer? Pse shkoj i veshur me rroba zie pėr shkak tė shtypjes nga ana e armikut?  

 

 


3


 

   Dėrgo dritėn tėnde dhe tė vėrtetėn tėnde; kėto le tė mė udhėheqin dhe tė mė ēojnė nė malin tėnd tė shenjtė dhe nė vendin e banesės sate.  

 

 


4


 

   Atėherė un do tė vij tek altari i Perėndisė, te Perėndia, qė ėshtė gėzimi im dhe kėnaqėsia ime; do tė tė kremtoj me qeste, o Perėndi, Perėndia im.  

 

 


5


 

   Pse ligėshtohesh, shpirti im, pse rėnkon brenda meje? Ki shpresė te Perėndia, sepse unė do ta kremtoj akoma, sepse ai ėshtė shpėtimi im dhe Perėndia im.  

 

 


Psalmet 44

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: