Albanian Bible

Psalmet 23

Psalmet

Return to Index

Chapter 24

1


 

   Zotit i pėrket toka dhe tė gjitha gjėrat qė janė mbi tė, bota dhe banorėt e saj.  

 

 


2


 

   Sepse ai e ka themeluar mbi detet dhe e ka vendosur mbi lumenjtė.  

 

 


3


 

   Kush do t`i ngjitet malit tė Zotit? Kush do tė qėndrojė nė vendin e tij tė shenjtė?  

 

 


4


 

   Njeriu i pafajshėm nga duart dhe i pastėr nga zemra, qė nuk e ngre shpirtin pėr t`u dukur dhe nuk betohet nė mėnyrė tė rreme.  

 

 


5


 

   Ai do tė marrė bekimet e Zotit dhe drejtėsinė nga Perėndia e shpėtimit tė tij.  

 

 


6


 

   I tillė ėshtė brezi i atyre qė e kėrkojnė, qė kėrkojnė fytyrėn tėnde, o Perėndi e Jakobit. (Sela)  

 

 


7


 

   O ju porta, ēoni kokat tuaja; dhe ju, porta tė pėrjetshme, hapuni krejt dhe Mbreti i lavdisė do tė hyjė.  

 

 


8


 

   Kush ėshtė ky Mbret i lavdisė? Éshtė Zoti i fortė dhe i fuqishėm, Zoti i fortė nė betejė.  

 

 


9


 

   O porta, ēoni kokat tuaja; hapuni krejt, o porta tė pėrjetshme, dhe Mbreti i lavdisė do tė hyjė.  

 

 


10


 

   Kush ėshtė ky Mbret i lavdisė? Éshtė Zoti i ushtrive; ai ėshtė Mbreti i lavdisė. (Sela)  

 

 


Psalmet 25

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: