Albanian Bible

Psalmet 19

Psalmet

Return to Index

Chapter 20

1


 

   Zoti tė dhėnte pėrgjigje ditėn e fatkeqėsisė; emri i Perėndisė tė Jakobit tė mbroftė me siguri lart.  

 

 


2


 

   Tė dėrgoftė ndihmė nga shenjtėrorja dhe tė dhėntė pėrkrahje nga Sioni;  

 

 


3


 

   Mos i harroftė tė gjitha ofertat e tua dhe pranoftė olokaustin tėnd. (Sela)  

 

 


4


 

   Tė dhėntė atė qė zemra jote dėshėron dhe plotėsoftė tė gjitha planet e tua.  

 

 


5


 

   Ne do tė kėndojmė tėrė gaz nė ēlirimin tėnd dhe do tė lartojmė flamuret tona nė emėr tė Perėndisė tonė. Zoti i plotėsoftė tė gjitha kėrkesat e tua.  

 

 


6


 

   Tani e di qė Zoti shpėton tė vajosurin e tij; do t`i pėrgjigjet nga qielli i tij i shenjtė me forcėn shpėtimtare tė dorės sė tij tė djathtė.  

 

 


7


 

   Disa kanė besim te qerret dhe tė tjerė te kuajt, por ne do tė kujtojmė emrin e Zotit, Perėndisė tonė.  

 

 


8


 

   Ata u pėrkulėn dhe ranė; por ne u ngritėm pėrsėri dhe mbahemi nė kėmbė.  

 

 


9


 

   Shpėtomė, o Zot; mbreti le tė na pėrgjigjet ditėn nė tė cilėn do tė kėlthasim.  

 

 


Psalmet 21

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: