Albanian Bible

Psalmet 13

Psalmet

Return to Index

Chapter 14

1


 

   I pamendi ka thėnė nė zemėr tė tij: "Nuk ka Perėndi". Janė tė korruptuar, bėjnė gjėra tė neveritshme; nuk ka asnjė qė tė bėjė tė mirėn.  

 

 


2


 

   Zoti shikon nga qielli bijtė e njerėzve pėr tė parė nė se ndonjeri prej tyre ka arsye dhe kėrkon Perėndinė.  

 

 


3


 

   Tė gjithė kanė devijuar, janė korruptuar; asnjeri nuk bėn tė mirėn, as edhe njė.  

 

 


4


 

   Nuk kanė fare arsye tė gjithė ata qė kryejnė paudhėsi, qė hanė popullin tim si tė hanin bukė dhe nuk kėrkojnė ndihmėn e Zotit?  

 

 


5


 

   Atje do t`i zėrė njė frikė e madhe, sepse Perėndia ėshtė me njerėzit e drejtė.  

 

 


6


 

   Ju kėrkoni tė prishni planet e tė mjerit, sepse Zoti ėshtė streha e tij.  

 

 


7


 

   Oh! Le tė vijė, pra, nga Sioni shpėtimi i Izraelit! Kur Zoti do ta kthejė popullin e tij nga robėria, Jakobi do tė ngazėllojė, Izraeli do tė gėzohet.  

 

 


Psalmet 15

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: