Albanian Bible

Psalmet 10

Psalmet

Return to Index

Chapter 11

1


 

   Unė gjej strehė te Zoti; si mund t`i thoni shpirtit tim: "Ik nė malin tėnd, si njė zog i vogėl"?  

 

 


2


 

   Sepse ja, tė pabesėt nderin harkun e tyre, rregullojnė shigjetat mbi kordhėz, pėr t`i gjuajtur nė errėsirė kundėr atyre qė kanė tė drejtė nga zemra.  

 

 


3


 

   Kur themelet janė shkatėrruar, ēfarė mund tė bėjė i drejti?  

 

 


4


 

   Zoti ėshtė nė tempullin e tij tė shenjtė; Zoti ka fronin e tij nė qiejtė; sytė e tij shohin, qepallat e tij vėzhgojnė bijtė e njerėzve,  

 

 


5


 

   Zoti vė nė provė tė drejtin, por shpirti i tij urren tė pabesin dhe atė qė do dhunėn.  

 

 


6


 

   Ai do tė bėjė qė tė bien mbi tė pabesėt leqe, zjarr, squfur dhe erėra zhuritėse; kjo do tė jetė pjesa nga kupa e tyre.  

 

 


7


 

   Sepse Zoti ėshtė i drejtė; ai e do drejtėsinė; njerėzit e drejtė do tė sodisin fytyrėn e tij.  

 

 


Psalmet 12

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: