Albanian Bible

Psalmet 7

Psalmet

Return to Index

Chapter 8

1


 

   Sa i mrekullueshėm ėshtė emri yt mbi gjithė rruzullin, o Zot, Zoti ynė, qė vure madhėshtinė tėnde mbi qiejtė!  

 

 


2


 

   Nga goja e tė vegjėlve dhe foshnjave nė gji ke vendosur lėvdimin pėr shkak tė armiqve tė tu, pėr t`i mbyllur gojėn armikut dhe hakmarrėsit.  

 

 


3


 

   Kur mendoj qiejtė e tu, qė janė vepėr e gishtėrinjve tė tu, hėnėn dhe yjet qė ti ke vendosur,  

 

 


4


 

   ēfarė ėshtė njeriu, qė ta mbash mend, dhe biri i njeriut, qė ta vizitosh?  

 

 


5


 

   Megjithatė ti e bėre pak mė tė ulėt se Perėndia, dhe e kurorėzove me lavdi dhe me nder.  

 

 


6


 

   E bėre tė mbretėrojė mbi veprat e duarve tė tua dhe vure ēdo gjė nėn kėmbėt e tij!  

 

 


7


 

   Dhentė dhe bagėtitė e tjera, madje bishat e egra,  

 

 


8


 

   zogjtė e qiellit dhe peshqit e detit, tėrė ato qė kalojnė nėpėr shtigjet e detit.  

 

 


9


 

   O Zot, Zoti ynė, sa i mrekullueshėm ėshtė emri yt nė tė gjithė dheun!  

 

 


Psalmet 9

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: