Albanian Bible

Psalmet 5

Psalmet

Return to Index

Chapter 6

1


 

   O Zot, mos mė ndreq nė zemėrimin tėnd dhe mos mė dėno nė zjarrin e indinjatės sate.  

 

 


2


 

   Ki mėshirė pėr mua, o Zot; sepse jam i sfilitur nga e keqja; shėromė, o Zot, sepse kockat e mia po vuajnė.  

 

 


3


 

   Edhe shpirti im po vuan shumė; po ti, o Zot, deri kur?  

 

 


4


 

   Sillu nga unė, o Zot, ēliroje shpirtin tim; shpėtomė, pėr hir tė mirėsisė sate.  

 

 


5


 

   Sepse nė vdekje nuk do tė kujtoj njeri; kush do tė tė kremtojė nė Sheol?  

 

 


6


 

   Unė jam sfilitur duke psherėtirė; ēdo natė e lag shtratin me vajin tim dhe bėj qė tė rrjedhin lotė mbi shtrojen time.  

 

 


7


 

   Syri im ligėshtohet nga dhembja dhe plaket pėr shkak tė tėrė armiqve tė mi.  

 

 


8


 

   Largohuni nga unė, ju tė gjithė shkaktarė tė padrejtėsisė, sepse Zoti ka dėgjuar zėrin e vajit tim.  

 

 


9


 

   Zoti ka dėgjuar lutjen time; Zoti e ka pranuar lutjen time.  

 

 


10


 

   Tėrė armiqtė e mi do tė shushaten dhe do tė hutohen; do tė kthejnė krahėt dhe do tė shushaten nė ēast.  

 

 


Psalmet 7

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: