Albanian Bible

Psalmet 3

Psalmet

Return to Index

Chapter 4

1


 

   Kur thėrras, pėrgjigjmu, o Perėndi i drejtėsisė sime; kur isha nė fatkeqėsi, ti mė ke ndihmuar; ki mėshirė pėr mua dhe plotėsoje lutjen time.  

 

 


2


 

   Deri kur, o bij tė njerėzve, do tė fyhet rėndė lavdia ime? Deri kur do tė jepeni pas kotėsisė dhe do tė shkoni pas gėnjeshtrės? (Sela)  

 

 


3


 

   Por dijeni se Zoti ka zgjedhur njė qė ėshtė i shenjtė; Zoti do tė mė plotėsojė dėshirėn kur do t`i thėrras atij.  

 

 


4


 

   Zemėrohuni dhe mos mėkatoni; nė shtratin tuaj mendohuni shumė nė zemėr tuaj dhe qėndroni nė heshtje. (Sela)  

 

 


5


 

   Ofroni flijime drejtėsie dhe kini besim te Zoti.  

 

 


6


 

   Shumė thonė: "Kush do tė na tregojė tė mirėn?". O Zot, bėj qė tė shkėlqejė drita e fytyrės sate mbi ne.  

 

 


7


 

   Ti mė ke shtėnė nė zemėr mė tepėr gėzim nga sa ndjejnė ata, kur kanė grurė dhe musht me shumicė.  

 

 


8


 

   Nė paqe do tė bie dhe nė paqe do tė fle, sepse ti vetėm, o Zot, mė mban nė siguri.  

 

 


Psalmet 5

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: