Albanian Bible

Jobi 42

Psalmet

Return to Index

Chapter 1

1


 

   Lum njeriu qė nuk ecėn sipas kėshillės tė tė pabesėve, qė nuk ndalet nė rrugėn e mėkatarėve dhe nuk ulet bashkė me tallėsit,  

 

 


2


 

   por qė gjen kėnaqėsinė e tij nė ligjin e Zotit, dhe qė mendon thellė ditė e natė mbi ligjin e tij.  

 

 


3


 

   Ai do tė jetė si njė pemė e mbjellė gjatė brigjeve tė ujit, qė jep frytin e tij nė stinėn e tij dhe tė cilit gjethet nuk i fishken; dhe gjithēka bėn do tė ketė mbarėsi.  

 

 


4


 

   Tė tillė nuk janė tė pabesėt; janė si byku qė era e shpėrndan.  

 

 


5


 

   Prandaj tė pabesėt nuk do tė pėrballojnė gjykimin, as mėkatarėt nė kuvendin e tė drejtėve.  

 

 


6


 

   Sepse Zoti njeh rrugėt tė drejtėve, por rruga e tė pabesėve tė ēon nė shkatėrrim.  

 

 


Psalmet 2

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: