Albanian Bible

Ester 9

Ester

Return to Index

Chapter 10

1


 

   Mbreti Asuero i vuri njė haraē vendit dhe ishujve tė detit.  

 

 


2


 

   Gjithė faktet e forcės dhe fuqisė sė tij dhe pėrshkrimi i kujdesshėm i Mardokeut, i cili u ngrit nga mbreti, a nuk janė vallė tė shkruara nė librin e Kronikave tė mbretėrve tė Medisė dhe tė Persisė?  

 

 


3


 

   Judeu Mardoke vinte i dyti nė fakt mbas mbretit Asuero, i madh midis Judejve dhe i dashur nga moria e vėllezėrve tė tij; ai kėrkonte tė mirėn e popullit tė tij dhe kishte fjalė paqeje pėr gjithė fisin e tij.  

 

 


Jobi 1

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: