Albanian Bible

1 i Kronikave 7

1 i Kronikave

Return to Index

Chapter 8

1


 

   Beniaminit i lindi Balahu, djali i tij i parė, Ashbeli, i dyti, Anbarahu, i treti,  

 

 


2


 

   Nohahu, i katėrti dhe Rafa i pesti.  

 

 


3


 

   Bijtė e Belahut ishin Adari, Gheri, Abihudi,  

 

 


4


 

   Abishua, Naamani, Ahoahu,  

 

 


5


 

   Ghera, Shefufani dhe Hurami.  

 

 


6


 

   Kėta ishin bijtė e Ehudit (qė ishin tė parėt e shtėpive atėrore tė banorėve tė Gebės qė u internuan nė Manahath):  

 

 


7


 

   Naamani, Ahijahu dhe Ghera, qė i internoi; atij i lindėn Uza dhe Ahihudi.  

 

 


8


 

   Shaharaimit i lindėn fėmijė nė tokėn e Moabit, mbasi u nda nga bashkėshortja e tij,  

 

 


9


 

   lindi Jobabi, Tsibia, Mesha, Malkami,  

 

 


10


 

   Jeutsi, Shakia dhe Mirmah. Kėta ishin bijtė e tij, tė parėt e shtėpive tė tyre atėrore.  

 

 


11


 

   Nga Hushimi lindėn Abitubi dhe Elpaali.  

 

 


12


 

   Bijtė e Elpaalit ishin Eberi, Mishami, Shemedi, qė ndėrtoi Onon, Lodin dhe fshatrat pėrreth,  

 

 


13


 

   Beria dhe Shema, qė ishin tė parėt e shtėpive atėrore tė banorėve tė Ajalonit dhe qė i bėnė tė ikin me vrap banorėt e Gathit.  

 

 


14


 

   Ahio, Shashaku, Jeremothi,  

 

 


15


 

   Zebadiahu, Aradi, Ederi,  

 

 


16


 

   Mikaeli, Ishpahu, Joha ishin bijtė e Beriahut.  

 

 


17


 

   Zebadiahu, Meshulami, Hizki, Heberi,  

 

 


18


 

   Ishmerai, Jizliahu dhe Jobabi ishin bijtė e Elpaalit,  

 

 


19


 

   Jakimi, Zikri, Zabdi,  

 

 


20


 

   Elianai, Tsilethaj, Elieli,  

 

 


21


 

   Adajahu, Berajahu dhe Shimrathi ishin bijtė e Shimeit.  

 

 


22


 

   Ishpani, Eberi, Elieli,  

 

 


23


 

   Abdoni, Zikri, Hanani,  

 

 


24


 

   Hananiahu, Elami, Anthothijahu,  

 

 


25


 

   Ifdejahu dhe Penueli ishin bijtė e Shashakut.  

 

 


26


 

   Shamsherai, Shehariahu, Athaliahu,  

 

 


27


 

   Jaareshiahu, Elijahu dhe Zikri ishin bijtė e Jerohamit.  

 

 


28


 

   Kėta ishin tė parėt mė tė rėndėsishėm tė shtėpive atėrore nė brezat e tyre; ata banonin nė Jeruzalem.  

 

 


29


 

   I ati i Gabaonit banonte nė Gabaon dhe gruaja e tij quhej Maakah.  

 

 


30


 

   I parėlinduri i tij ishte Abdoni; pastaj i lindėn Tsuri, Kishi, Baali dhe Nadabi,  

 

 


31


 

   Gedori, Ahio, Zekeri,  

 

 


32


 

   dhe Miklothi tė cilit i lindi Shimeahu. Edhe kėta banuan pėrballė vėllezėrve tė tyre nė Jeruzalem bashkė me vėllezėrit e tyre.  

 

 


33


 

   Nerit i lindi Kishi; Kishit i lindi Sauli, Saulit i lindi Jonathani, Malkishua, Abinadabi dhe Eshbaali.  

 

 


34


 

   I biri i Jonathanit ishte Merib-Baali. Merib-Baalit i lindi Mikahu.  

 

 


35


 

   Bijtė e Mikahut ishin Pitoni, Meleku, Taarea dhe Ashazi.  

 

 


36


 

   Ashazit i lindi Jeoadahu; Jeoadahut i lindėn Amekethi, Azmavethi dhe Zimri; Zimrit i lindi Motsa.  

 

 


37


 

   Motsas i lindi Binea, bir i tė cilit ishte Rafahu, bir i tė cilit ishte Eleasahu, bir i tė cilit ishte Atseli.  

 

 


38


 

   Atseli pati gjashtė bij, emrat e tė cilėve ishin: Azrikam, Bokeru, Ishmael, Sheariah, Obadiah dhe Hanan. Tėrė kėta ishin bij tė Atselit.  

 

 


39


 

   Bijtė e Eshekut, vėllait tė tij, ishin Ulami, djali i parė, Jeushi i dyti, dhe Elifeleti, i treti.  

 

 


40


 

   Bijtė e Ulamit ishin njerėz tė fortė dhe trima, harkėtarė tė mirė; ata patėn shumė bij e nipėr, njėqind e pesėdhjetė. Tėrė kėta ishin trashėgimtarė tė Beniaminit.  

 

 


1 i Kronikave 9

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: