Albanian Bible

1 i Kronikave 3

1 i Kronikave

Return to Index

Chapter 4

1


 

   Bijtė e Judės ishin Peretsi, Hetsroni, Karmi, Huri dhe Shobali.  

 

 


2


 

   Reajahut, birit tė Shobalit, i lindėn Ahumai dhe Lahadi. Kėto ishin familjet e Tsorathejve;  

 

 


3


 

   Kėta ishin bijtė e atit tė Etamit: Jezreeli, Ishma dhe Idbashi; motra e tyre quhej Hatselelponi.  

 

 


4


 

   Penueli ishte ati i Gedorit; Ezeri ishte ati i Hushahut. Kėta ishin bijtė e Hurit, tė parėlindurit tė Efratahut, atit tė Betlemit.  

 

 


5


 

   Ashuri, ati i Tekoas, pati dy bashkėshorte, Helahėn dhe Naarahėn.  

 

 


6


 

   Naaraha i lindi Ahuzamin, Heferin, Tememin dhe Ahashtarin. Kėta ishin bijtė e Naarahės.  

 

 


7


 

   Bijtė e Helahės ishin Tserethi, Tsohari dhe Ethnani.  

 

 


8


 

   Kotzit i lindėn Anubi, Cobe-Tsobebahu dhe familjet e Aharhelit, birit tė Harumit.  

 

 


9


 

   Jabetsin e nderonin mė tepėr se vėllezėrit; e ėma i kishte vėnė emrin Jabets, sepse thoshte: "E polla me dhimbje".  

 

 


10


 

   Jabetsi kėrkoi ndihmėn e Perėndisė tė Izraelit, duke thėnė: "Oh, sikur tė mė bekoje dhe zgjeroje kufijtė e mi, dhe dora jote tė ishte me mua dhe tė mė ruante nga e keqja qė tė mos vuaj!". Dhe Perėndia i dha atė qė kishte kėrkuar.  

 

 


11


 

   Kelubit, vėllait tė Shulahut, i lindi Mehiti, qė ishte ati i Eshtonit.  

 

 


12


 

   Eshtonit i lindėn Beth-Rafa, Paseahu dhe Tehinahu, ati i Ir-Nahashit. Kėta ishin burrat e Rehahut.  

 

 


13


 

   Bijtė e Kenazit ishin Othnieli dhe Serajahu. Bijtė e Othnielit ishin Hathathi,  

 

 


14


 

   dhe Meonathai prej tė cilit lindi Ofrahu. Serajahut i lindi Joabi, ati i banorėve tė luginės sė artizanėve, sepse ishin artizanė.  

 

 


15


 

   Bijtė e Kalebit, bir i Jefunehut, ishin Iru, Elahu dhe Naami. Kenazi ishte bir i Elahut.  

 

 


16


 

   Bijtė e Jehaleleelit ishin Zifi, Zifahu, Tiria dhe Asareeli.  

 

 


17


 

   Bijtė e Ezrahut ishin Jetheri, Meredi, Eferi dhe Jaloni. Bashkėshortja e Meredit lindi Miriamin, Shamain dhe Ishbahun, atin e Eshtemoas.  

 

 


18


 

   (Gruaja e tij Jehudijah lindi Jeredin, atin e Gedorit, Heberin, atin e Sokohit dhe Jekuthielin, atin e Zanoahut). Kėta qenė bijtė e Bithiahut, e bijės sė Faraonit, qė Meredi kishte marrė pėr grua.  

 

 


19


 

   Bijtė e gruas sė Hodihajut, motėr e Nahamit, ishin ati i Keliahut, Garmeui, dhe Eshtemoa, Maakatheu.  

 

 


20


 

   Bijtė e Shimonit ishin Amoni, Rinahu, Benhanani dhe Tiloni. Bijtė e Ishit ishin Zohethi dhe Ben-Zohethi.  

 

 


21


 

   Bijtė e Shelahut, birit tė Judės, ishin Eri, ati i Lekahut, Laadahu, ati i Mareshahut, dhe familjet e shtėpisė sė punonjėsve tė endjes sė lirit tė Beth-Ashbeas.  

 

 


22


 

   Jokimi dhe njerėzia e Kozebės, Joasi dhe Safari, qė sunduan nė Moab, dhe Jashubi-Lehemi. Por kėto fakte janė tė vjetra.  

 

 


23


 

   Ata ishin poēarė dhe banonin nė Netaim dhe nė Gederah; banonin aty bashkė me mbretin dhe ishin nė shėrbim tė tij.  

 

 


24


 

   Bijtė e Simeonit ishin Jemueli, Jamini, Jaribi, Zerahu dhe Shauli,  

 

 


25


 

   bir i tė cilit ishte Shalumi, bir i tė cilit ishte Mibsami, bir i tė cilit ishte Mishma.  

 

 


26


 

   Bijtė e Mishmas ishin i biri Hamuel, bir i tė cilit ishte Zakuri, bir i tė cilit ishte Shimei.  

 

 


27


 

   Shimei pati gjashtėmbėdhjetė djem e gjashtė vajza; por vėllezėrit e tij nuk patėn shumė fėmijė; dhe fisi i tyre nuk u shtua si ai i bijve tė Judės.  

 

 


28


 

   Ata u vendosėn nė Beer-Sheba, nė Moladah, nė Hatsar-Shual,  

 

 


29


 

   nė Bilbah, nė Etsem, nė Tolad,  

 

 


30


 

   nė Bethuel, nė Hormah, nė Tsiklag,  

 

 


31


 

   nė Beth-Markaboth, nė Hatsar-Susim, nė Beth-Biri dhe nė Shaaraim. Kėto ishin qytetet e tyre, deri nė mbretėrinė e Davidit.  

 

 


32


 

   Fshatrat e tyre ishin Etami, Aini, Rimoni, Tokeni dhe Ashani: pesė qytete,  

 

 


33


 

   si dhe tėrė fshatrat qė ishin rreth kėtyre qyteteve, deri nė Baal. Kėto ishin banesat e tyre, dhe ata ruajtėn gjenealogjinė e tyre;  

 

 


34


 

   Meshobabi, Jamleku, Joshahi, bir i Amatsiahut,  

 

 


35


 

   Joeli dhe Jehu, bir i Joshibiahut, bir i Serajahut, bir i Asielit,  

 

 


36


 

   Elioneai, Jaakobahu, Jeshohajai, Asajahu, Adieli, Jesimieli dhe Benajahu,  

 

 


37


 

   Ziza, bir i Shifit, bir i Alonit, bir i Jedajahut, bir i Shimrit, bir i Shemajahut.  

 

 


38


 

   Kėta, qė u pėrmendėn nė emėr, ishin princėr nė familjet e tyre dhe shtėpitė e tyre atėrore u rritėn shumė.  

 

 


39


 

   Shkuan drejt hyrjes sė Gedorit deri nė perėndim tė luginės pėr tė kėrkuar kullota pėr kopetė e tyre.  

 

 


40


 

   Gjetėn kullota tė bollshme dhe tė mira, dhe vendi ishte i gjėrė, i qetė, sepse mė parė banonin aty pasuesit e Kamit.  

 

 


41


 

   Ata qė u pėrmendėn me emėr, nė kohėn e Ezekias, mbretit tė Judės, erdhėn dhe i sulmuan ēadrat e tyre dhe Menuitėt, qė gjendeshin aty, dhe i shfarosėn krejt deri nė ditėn e sotme; pastaj u vendosėn nė vendin e tyre, sepse aty kishte kullota pėr kopetė e tyre.  

 

 


42


 

   Pastaj disa prej tyre, pesėqind burra nga bijtė e Simeonit, shkuan nė malin Seir tė udhėhequr nga Pelatiahu, Neariahu dhe Uzieli, bij tė Ishit.  

 

 


43


 

   Pastaj ata vranė mbeturinat e Amalekitėve qė kishin shpėtuar dhe banuar deri ditėn e sotme atje.  

 

 


1 i Kronikave 5

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: