Albanian Bible

1 i Kronikave 2

1 i Kronikave

Return to Index

Chapter 3

1


 

   Kėta ishin bijtė e Davidit, qė i lindėn nė Hebron; i parėlinduri ishte Amnoni, nga Ahinoami, Jezreelitja; i dyti ishte Danieli, nga Abigail, Karmelitja;  

 

 


2


 

   i treti ishte Absalomi, bir i Maakahut, e bija e Talmait, mbret i Geshurit; i katėrti ishte Adonijahu, bir i Haghithit;  

 

 


3


 

   i pesti ishte Shefatiahu nga Abitali; i gjashti ishte Ithreami, nga Eglahu, bashkėshortja e tij.  

 

 


4


 

   Kėta tė gjashtė i lindėn nė Hebron. Ai mbretėroi atje shtatė vjet e gjashtė muaj, kurse nė Jeruzalem mbretėroi tridhjetė e tre vjet.  

 

 


5


 

   Kėta pėrkundrazi i lindėn nė Jeruzalem; Shimea, Shobabi, Nathani dhe Salomoni, domethėnė katėr fėmijė tė lindur nga Bath-Sheba, e bija e Amielit.  

 

 


6


 

   Ishin pėrveē tyre Ibhari, Elishama, Elifeleti,  

 

 


7


 

   Nogahu, Nefegu, Jafia,  

 

 


8


 

   Elishama, Eliada dhe Elifeleti, gjithsej nėntė.  

 

 


9


 

   Tėrė kėta ishin bijtė e Davidit, pa llogaritur bijtė e konkubinave tė tij. Tamara ishte motra e tyre.  

 

 


10


 

   I biri i Salomonit ishte Roboami, bir i tė cilit ishte Abijahu, bir i tė cilit ishte Asa, bir i tė cilit ishte Jozafati,  

 

 


11


 

   bir i tė cilit ishte Jorami, bir i tė cilit ishte Ahaziahu, bir i tė cilit ishte Joasi,  

 

 


12


 

   bir i tė cilit ishte Amatsiahu, bir i tė cilit ishte Azariahu, bir i tė cilit ishte Jothami,  

 

 


13


 

   bir i tė cilit ishte Ashazi, bir i tė cilit ishte Ezekia, bir i tė cilit ishte Manasi,  

 

 


14


 

   bir i tė cilit ishte Amoni, bir i tė cilit ishte Josia.  

 

 


15


 

   Bijtė e Josias ishin Johnani, i parėlinduri, i dyti Jehojakimi, i treti Sedekia dhe i katėrti Shalumi.  

 

 


16


 

   Bijtė e Jehojakimit ishin djali i tij Jekoniahu, bir i tė cilit ishte Sedekia.  

 

 


17


 

   Bijtė e Jekoniahut, tė tė burgosurit, ishin i biri Shealtieli,  

 

 


18


 

   dhe Malkirami, Pedajahu, Shenatsari, Jekamiahu, Hoshama dhe Nedabiahu.  

 

 


19


 

   Bijtė e Pedajahut ishin Zorobabeli dhe Shimei. Bijtė e Zorobabelit ishin Meshulami, Hananiahu dhe Shelomith, motra e tyre;  

 

 


20


 

   pastaj vinin Hashubahu, Oheli, Berekiahu, Hasadiahu dhe Jushab-Hasedi, gjithsej pesė.  

 

 


21


 

   Bijtė e Hananiahut ishin Pelatisahu dhe Jeshajahu, bijtė e Refajahut, bijtė e Arnanit, bijtė e Obadiahut, bijtė e Shekaniahut.  

 

 


22


 

   Biri i Shakaniahut ishte Shemajahu. Bijtė e Shemajahut ishin Hatushi, Igali, Bariahu, Neraiahu dhe Shafati, gjithsej gjashtė.  

 

 


23


 

   Bijtė e Neariahut ishin Elioenai, Ezekia dhe Azrikami, gjithsej tre.  

 

 


24


 

   Bijtė e Elioenait ishin Hodaviahu, Eliashibi, Pelajahu, Akubi, Johanani, Delajahu dhe Anani, gjithsej shtatė.  

 

 


1 i Kronikave 4

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: